Spotkanie online: Budujemy Nowy Dom. Warszawa w XX wieku

Powojenna odbudowa Warszawy była jednym z najważniejszych wydarzeń w dwudziestowiecznej historii miasta. Dokonana ogromnym nakładem sił i środków, zadecydowała o obecnym kształcie miasta oraz charakterze jego przyszłego rozwoju.

Sens odbudowy bywał niejednokrotnie kwestionowany, zaś efekt odbudowy krytykowany jest po dziś dzień. Zniszczone miasto powstało praktycznie od nowa, a w kolejnych dziesięcioleciach ogólnonarodowe przedsięwzięcie odbudowy trwało pomimo zmieniających się okoliczności. 

Jako Koło Naukowe Prawa Nieruchomości chcielibyśmy serdecznie Was zaprosić na wydarzenie poświęcone tematyce odbudowy Stolicy oraz związanych z tym wyzwań prawnych i urbanistycznych.Wspólnie z naszymi Prelegentami i publicznością zastanowimy się nad sukcesami oraz porażkami okresu wielkiej rekonstrukcji Warszawy. 

Spotkanie odbędzie się w dniu 29 marca 2021 r. (poniedziałek) o godz. 18:00 na platformie Zoom.

Link do spotkania zostanie podany w dniu wydarzenia.

Prelegenci:
Grzegorz Mika – architekt, varsavianista. Na co dzień zajmuje się badaniem polskiej architektury nowoczesnej w kontekście rozwoju europejskiego modernizmu. 

Jerzy Majewski – polski dziennikarz, publicysta, varsavianista, historyk sztuki. Dziennikarz „Gazety Stołecznej”, warszawskiego dodatku do „Gazety Wyborczej”. Współautor książki „Budujemy nowy dom. Odbudowa Warszawy w latach 1945–1952”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *